DOI: https://doi.org/10.21564/2227-7153.2019.1.186560

Мир, заснований на правах людини: ХХVIII Всесвітній конгрес з філософії права та соціальної філософії

С. Максимов

Анотація


Статтю присвячено огляду XXVIII Всесвітнього конгресу з філософії права і соціальної філософії, який відбувся влітку 2017 р. в м. Лісабон, Португалія. Загальна тема Конгресу «Мир, заснований на правах людини» піднімає фундаментальні питання про кореляцію двох фундаментальних цінностей сучасності – миру і прав людини, які є необхідними, але такими, що знаходяться під загрозою, умовами існування людини і людства: ми прагнемо до миру, але він не є справжнім, якщо не ґрунтується на правах людини.

Автор статті сфокусував обговорення на пленарних доповідях учасників Конгресу, які з різних позицій розглянули взаємовідношення між миром і правами людини. Пленарні доповідачі приділили увагу таким їх співвідношення, як моральні і юридичні права, міжнародне кримінальне правосуддя, поняття війни і миру в контексті транснаціонального тероризму, людської безпеки, права на опір, поняття права та правової революції, націоналізму і державного суверенітету, космополітичної теорії вічного миру, біженців, справедливості та солідарності, політичних і філософських підстав прав людини і низьку інших актуальних питань сучасної філософії права.


Ключові слова


XXVIII Всесвітній конгрес з філософії права і соціальної філософії; філософія права; права людини; мир; війна; право; справедливість

Повний текст:

PDF

Пристатейна бібліографія ГОСТ


  1. Peace Based on Human Rights. XXXVIII World Congress on the Philosophy of Law and Social Philosophy. International Association for Philosophy of Law and Social Philosophy. School of Law of the University of Lisbon, July 16 to 21 2017. Faculdade de Diretto Universidade de Lisboa. Lisboa, 2017.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2019 Філософія права і загальна теорія права

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.

ISSN 2227-7153 (Print) ISSN 2707-7039 (Online)