ЗАПРОШЕННЯ ДО ПУБЛІКАЦІЇ

2020-10-28

Науковий журнал «Філософія права і загальна теорія права» запрошує взяти участь у тематичному номері журналу, який присвячено проблематиці бізнесу і прав людини. Тематичний номер є міждисциплінарним: вчені, які представляють різні наукові напрями, запрошуються до участі. До розгляду приймаються статті вчених, які мають науковий ступінь, а також аспірантів.

Центральна тема тематичного номеру – питання про можливість (або невідворотність) нового суспільного договору, стороною якого поряд із суспільством і державою має стати бізнес, вплив якого на повсякденне життя людей і навіть на саму державу стає все більш суттєвим. Бізнес розглядається як безпосередній носій обов’язків у сфері прав людини, особливо в ситуаціях, коли держава є надто слабкою, щоб забезпечити захист прав людини, або коли йдеться про сферу автономного простору, до якого держава не повинна втручатися. Суспільство потребує вироблення механізмів, які б гарантували відповідність недержавного регулювання, що походить від бізнесу, фундаментальним правовим цінностям – поваги до гідності людини, справедливості, свободи, рівності. Актуалізуються питання щодо застосування вимог верховенства права до сфери такого недержавного регулювання, його ролі в моменти демократичних перетворень в суспільствах, а також щодо механізму «стримувань і противаг» в ситуації, коли бізнес перебуває поза державним контролем. Окремого аналізу потребують зобов’язання бізнесу в ситуаціях глобальних небезпек. Корпоративна відповідальність поважати права людини, забезпечення належної обачності в сфері прав людини (human rights due diligence), недержавні механізми правового захисту – ці та інші поняття, які стають невід’ємною частиною юридичної практики сьогодні, потребують свого осмислення з точки зору юридичної науки.

Це питання, які пропонуються до висвітлення в тематичному номері, але ними не вичерпується можлива тематика статей.

           

Статті мають бути надіслані до 1 лютого 2021 року на електронну пошту: philosophyoflawjournal@gmail.com. З вимогами до оформлення можна ознайомитись на сайті журналу: http://phtl.nlu.edu.ua/about/submissions.

Статті приймаються до опублікування англійською, українською або російською мовами.

Публікація тематичного номеру запланована на перше півріччя 2021 року.